Betegség és tartásdíj lefoglalása

Néhány hónapig levonták a fizetésemből a tartásdíj lefoglalására szolgáló összegeket. Ebben a hónapban eltört a lábam, és sokáig táppénzen leszek. A táppénzből továbbra is levonják a tartásdíj lefoglalásának összegét??

Zbigniew, Głogów

A munkáltató a táppénzből történő levonásokra ugyanazokkal a szabályokkal összhangban köteles, mint a munkavégzés díjaiból történő végrehajtói levonások esetén. Abban a helyzetben, amikor a támogatás kifizetését a ZUS átveszi, a munkáltatónak tájékoztatnia kell a bírósági végrehajtót arról, hogy további levonások nem történhetnek..

A tartás lefoglalása és a bérből történő levonás

Az Art. A Munka Törvénykönyve 87. § 1. bekezdésének 1. pontja levonásra köteles, végrehajtási okiratok alapján végrehajtott összegek a tartásdíj kielégítésére. Csak akkor vonják le őket a munka javadalmazásából, miután levonták a biztosítási járulékokat és a személyi jövedelemadó-előlegeket. Lásd még

  • Tartásdíj - mit érdemes tudni róluk?
  • Amikor a végrehajtó elveszi a fizetést ?
  • Panasz a végrehajtó gyakorlata ellen
Az Art. A Munka Törvénykönyve 87. cikkének (2) bekezdése szerint a munkáltató mindenekelőtt köteles beszámítani a tartásdíj kielégítésére érvényesített összegeket, ez a végrehajtási jogcímek alapján végrehajtott összegekkel történik a tartásdíjaktól eltérő követelések, a munkavállalónak nyújtott pénzbeli előlegek és pénzügyi bírságok fedezésére. Cikk alapján. A Munka Törvénykönyve 87. § 3. bekezdésének 1. pontja alapján a tartásdíj levonása a javadalmazás 60% -áig terjed. Tartási igények esetén nincs levonás nélküli összeg. A tartásdíj levonása nem haladhatja meg a munkabér 3/5-ét.

Táppénz és tartásdíj lefoglalása

A Legfelsőbb Bíróság 2004. február 17-i, I PK 217/03 ítélete szerint a munkáért járó díjazás fogalma magában foglalja a munkához kapcsolódó juttatásokat is, amelyek hasonlóak a munka díjazásához. Ezek a javadalmazás olyan elemei, amelyeket a jogalkotó a munka díjazásával összehasonlítható módon kezel. Ebből következik, hogy a munkáltató akkor is köteles tartásdíjat levonni, ha a munkavállaló táppénzben részesül. A táppénzből a tartásdíj levonása ugyanazon feltételekkel történik, mint a munka díjazásából, azaz legfeljebb ⅗. A tartásdíj levonása esetén nincs levonásmentes összeg. Karbantartási roham azt eredményezi, hogy le kell vonni a fizetést, a betegség alatt pedig a táppénzt és az ellátást is. Javasoljuk: A fizetés határidőre történő nem fizetése - jogi következmények