ABW - munka a Belső Biztonsági Ügynökségnél

Az egyenruhás szolgálatokban való foglalkoztatás nem könnyű. A jelentkezőknek számos követelménynek meg kell felelniük. Ez azonban nem meglepő - elvégre a munka rendkívül megterhelő és nagy felelősséggel terhelt. Munka a Belső Biztonsági Ügynökségnél igényes is. Mit csinál ez az ügynökség, és mi kell ahhoz, hogy csatlakozzon a soraihoz? Olvassa el ebben a cikkben.

Mit csinál a Belső Biztonsági Ügynökség?

A Belső Biztonsági Ügynökség, vagyis a Belső Biztonsági Ügynökség egy különleges szolgálat, amely a Lengyel Köztársaság alkotmányos rendjét védi. Az állam és az állampolgárok belső biztonságának védelmével foglalkozik.

Az ABW-t a Seym ellenőrzi, és a miniszterelnök felügyeli. Az ügynökség működésének alapját meghatározó jogi aktus a Belső Biztonsági Ügynökségről és a Külső Hírszerző Ügynökségről szóló 2002. május 24-i törvény..
Egyéb jogi aktusok, amelyek alapján a Belső Biztonsági Ügynökség működik, beleértve a terrorizmusellenes tevékenységekről szóló 2016. június 10-i törvényt, a minősített információk védelméről szóló, 2010. augusztus 5-i törvényt, a kényszerintézkedésekről szóló 2021. május 24-i törvény a közvetlen és lőfegyverek, illetve az Európai Unió tagállamai bűnüldöző szerveivel folytatott információcseréről szóló 2011. szeptember 16-i törvény

A Belső Biztonsági Ügynökség feladatai

Mint már említettük, az ABW elsősorban az alkotmányos rend védelmével, az állam és az állampolgárok védelmével foglalkozik a fenyegetésekkel és a szervezett tevékenységekkel szemben, valamint mindennel, ami megzavarhatja az állami struktúrák működését és veszélyeztetheti az ország érdekeit..

A Belső Biztonsági Ügynökség feladatai a következők:

  • veszélyről szóló információk megszerzése és elemzése

  • a veszélyre vonatkozó információk feldolgozása

  • a terrorizmus elleni küzdelem

  • minősített információk védelme

  • a korrupció elleni küzdelem

  • kémelhárítás

  • a gazdasági bűnözés elleni küzdelem

  • a szervezett bűnözés elleni küzdelem.

Lásd még

  • Könyvtáros - mennyit keres és hogyan válhat azzá?
  • Munka humanistáknak - ki várja őket?

Munka a Belső Biztonsági Ügynökségnél

Munka a Belső Biztonsági Ügynökségnél határozottan igényes. A szolgálat tisztviselőinek tisztában kell lenniük azzal a ténnyel, hogy elengedhetetlen a rájuk bízott feladatok iránti maximális elkötelezettség. A felelősség mentálisan és fizikailag is nagyon nehéz lehet, és áldozatot igényelnek - például a magánéletének árán. A Belső Biztonsági Ügynökség szolgálata nagy felelősséggel és kockázattal jár. Mindezeket a tényezőket figyelembe kell venni, ha csatlakozni kíván a Belső Biztonsági Ügynökséghez.

Az Ügynökség honlapján olvashatjuk, hogy a Belső Biztonsági Ügynökségbe beosztott jelölteknek elsősorban az állambiztonság ügyeiben kell érdeklődniük, nincsenek gondjaik a rendelkezésre állással, és tiszteletet kell tanúsítaniuk az állam és a jogrendszer iránt. A tény, hogy a a Belső Biztonsági Ügynökségnél végzett munka  valóban specifikus, erőteljesen befolyásolja az életmódot, de a kijelölt feladatokban való részvétel szenvedéllyé válhat.

Aki a Belső Biztonsági Ügynökségnél dolgozik?

Érdemes ezt is megjegyezni a Belső Biztonsági Ügynökségnél végzett munka  ez nem csak szolgálat, az Ügynökség a tiszteken kívül számos civil alkalmazottat is foglalkoztat. Tevékenysége nagyon széles, ezért az alkalmazottak között vannak informatikusok, mérnökök, ügyvédek, nyelvészek, történészek, matematikusok és vegyészek, valamint elektronikai szakemberek, fordítók stb..

A Belső Biztonsági Ügynökségnél való munkavégzésre vonatkozó hivatalos követelmények

Annak érdekében, hogy a Belső Biztonsági Ügynökségnél dolgozni lehessen, meg kell felelnie az Art. A Belső Biztonsági Ügynökségről és a Külső Hírszerző Ügynökségről szóló, 2004. május 24-i törvény 44. cikke.

Egy személy az ABW-nél dolgozhat:

1) lengyel állampolgársággal rendelkezik;

2) teljes közjogok élvezete;

3) hibátlan erkölcsi, polgári és hazafias hozzáállás bemutatása;

4) titoktartási garancia nyújtása a minősített információk védelmére vonatkozó rendelkezésekben meghatározott követelményeknek megfelelően;

5) legalább középfokú vagy középfokú végzettséggel és speciális szakmai képesítéssel, valamint fizikai és szellemi képességgel rendelkezik fegyveres alakulatban való szolgálathoz, különös fegyelmet igényel, amely készen áll a.

Az osztályozási eljárás szakaszai

A felvételi eljárást is elvégzik, amely 7 szakaszból áll.

  1. A jelölttel egy interjút folytatnak, a személyzeti egység tisztje. Ennek során meghatározzák a jelölt alkalmasságát a szolgálatra és minden motivációját annak elvégzésére.

  2. Pszichológiai teszteket végeznek, hogy pszichológiai véleményt szerezzenek a jelöltről és megerősítsék, hogy a jelölt rendelkezik a szolgálat teljesítéséhez szükséges mentális képességekkel.

A KÖVETKEZŐ PONTOK A SAJÁTÁTÓL FÜGGETLEN VÉGREHAJTHATÓK.

  1. A nyilvántartások, akták és nyilvántartások ellenőrzése, hogy a személyes kérdőívben szereplő adatok igazak-e. A személyes kérdőív elérhető a Belső Biztonsági Ügynökség honlapján.

  2. Az interjút a jelölt lakóhelyén és munkahelyén folytatják, hogy véleményt szerezzenek azoktól az emberektől, akik őt ajánlják a szolgálatra.

  3. A szolgáltatás teljesítéséhez szükséges fizikai és szellemi képességeket az illetékes orvosi bizottság kapott döntése alapján határozzák meg, amely a Belső Biztonsági Ügynökség vezetőjének van alárendelve..

  4. A vizsgázó fizikai alkalmassági vizsgáját és tesztjeit (pszichofiziológiai, pszichotechnikai és az egyéni készségek és hajlamok ellenőrzésére irányuló tevékenységek) speciális képességeket vagy hajlamokat igénylő pozíciókra végzik annak érdekében, hogy ellenőrizzék alkalmasságukat az adott pozícióban való szolgálatra.

  5. Megfelelő szűrési eljárásokat végeznek annak megállapítására, hogy a jelölt garantálja-e a titoktartást. Javasoljuk: Állásinterjú és kérdés a tanulmányok átlagával kapcsolatban